משפחתונים עצמאיים

משפחתונים עצמאיים

הצורך לתת מענה לילדים הזקוקים להשמה חוץ ביתית, ורצונן של הרשויות המקומיות להקים משפחתונים בקהילה כדי לתת מענה ולאפשר טיפול ושיקום של המשפחה כיחידה אחת, הביא להקמתם של המשפחתונים העצמאיים.

המשפחתון מתבסס על המודל החינוכי משפחתי בליווי כל השירותים המרכזיים הנלווים. הצוות המקצועי כולל עובד סוציאלי, פסיכולוג וכמובן “זוג” המתפקד כהורים לכל דבר ועניין. הילדים הולכים לבתי הספר בקהילה עם שאר ילדי השכונה בה נמצא הבית, ומשתתפים אחר הצהרים בפעילויות שונות כמו חוגי העשרה, ושיעורי עזר.

צוות המשפחתון מקיים קשר הדוק עם אנשי הקהילה באזור והמשפחתון פתוח לחברים וידידים מהקהילה, הורים וילדים. משפחתונים קהילתיים אלו מאפשרים שילוב של המשפחה הביולוגית בחייו של הילד ומסייעים בידינו לשפר את איכות חיו. אגף הרווחה האזורי אף הוא משתף פעולה בטיפול בילדים ובמשפחותיהם מתוך היכרות עם הרקע המשפחתי ממנו הילדים הגיעו.

משפחתון ראשון לציון

המשפחתון הוקם בשיתוף עם עיריית ראשון לציון מתוך מטרה לתת מענה לילדי העיר. במשפחתון מושם דגש רב על שילובם של הילדים בקהילה וחיזוק הקשר עם משפחתם, תוך קידומם של הילדים מבחינה לימודית.

מנהלים: הדר ומיכאל דהן
כתובת: רח’ מילטון פרידמן 14, ראשון לציון
טלפקס: 03-9415588

משפחתון רמת גן – “בית סוזאן”
המשפחתון שפועל בעיר מעל לעשור, הוקם בשיתוף עם עיריית רמת גן והודות לתרומה נדיבה שהגיעה לטובת הקמתה של מסגרת שכזו בעיר. המשפחתון מהווה בית ל- 12 ילדים בגילאים שונים מהעיר רמת גן הזקוקים למסגרת השמה חוץ ביתיית. מאז הקמתו של משפחתון זו הצליחו בוגריו לפרוץ את מעגלי הכשל והמצוקה, לסיים את לימודיהם עם תעודות בגרות מלאות ולהשתלב באופן מוצלח בחברה.

מנהלים: איריס וירון כתר
כתובת: רח’ הכבאים 27 , רמת גן
טלפקס: 03-6761901

משפחתון “הדר” קיבוץ סעד
המשפחתון ממוקם בתוך הקיבוץ ונהנה ממגוון הפעילויות המתקיימות בו. ילדינו שרובם מגיעים מאזור הדרום והסביבה משולבים בבתי הספר האזוריים. הילדים נהנים מאוירה כפרית וממסגרת תומכת ומקדמת הודות לשיתוף הפעולה עם חברי הקיבוץ.

מנהלים: מוריה ואלקנה מינץ
כתובת: קיבוץ סעד, ד.נ. הנגב 85140
טלפון : 08-6800482, פקס: 08-6800541

משפחתוני “אור שמחה” כפר חב”ד
שני המשפחתונים שהוקמו לפני כעשור נועדו לתת מענה גם לילדים מהמגזר החרדי הזקוקים למסגרת השמה חוץ ביתית, במסגרת שהינה הכי קרובה לבית. בניגוד ליתר משפחתוני המפעל להכשרת ילדי ישראל, במשפחתונים אלו מתגוררים אך ורק בנים. הילדים משולבים בכל הפעילויות המבוצעות במתחם כפר חב”ד.

מנהל: מר יוסי קליין
כתובת: ת.ד. 21, כפר חב”ד 60840
טלפון: 03-9606137, פקס: 9607313 –03

משפחתון ויצ”ו ניר העמק
המשפחתון שהוקם לפני כשמונה שנים, נותן מענה ל 12 ילדים מאזור עפולה והעמקים. הילדים נהנים הן ממגוון הפעילויות המתקיימות בכפר ויצ”ו ניר העמק ומאידך ממסגרת אינטימית אשר כה חיונית להתפתחותם הבריאה.

מנהלים: אביי וקידי דג’ן
כתובת: שרה מלכין 4 משפחתון ויצו ניר העמק, ת.ד. 2165 עפולה 18445
טלפון: 04-6096157