פעילויות בתחום התרבותי חברתי

פעילויות בתחום התרבותי חברתי

פעילויות בתחום החברתי- תרבותי

ילדי המפעל להכשרת ילדי ישראל מגיעים מרקע חברתי ותרבותי מקפח ביותר. רבים מהם לא צפו בהצגת תיאטרון ומיותר לציין שאף לא ביקרו במוזיאון. כחלק מהתהליך החינוכי שחווים הילדים, אנו מבקשים לחשוף אותם למגוון תחומי היצירה האומנותית, מתוך אמונה כי חינוך לאומנות מפתח תובנה, מפרה את הדימיון, מעודד את החשיבה היצירתית, מפתח רגישות לעולם הסובב ומהווה דוגמא ודגש לעצמאות הביטוי והמקוריות. יתרה מכך, הוא מפתח ערכים אסתטיים ההופכים לחלק אינטגרלי של דפוסי התנהגות ותכונות אישיות. זאת ועוד עבור רבים מהם (במיוחד עולים חדשים מחבר העמים ואתיופיה), החשיפה לאמנות מהווה תהליך סוציאליזציה ממדרגה ראשונה.

באמצעות חשיפה לתכנים שונים באמנות הישראלית, מרחיבים הילדים את אופקיהם, לומדים להכיר את התרבות הישראלית על מימדיה השונים, מתחברים להוויה הארץ ישראלית ומפנימים ערכים ונורמות המקובלים בחברה. אין בליבנו ספק כי חשיפה שכזו מחברת את ילדינו להוויה התרבותית הישראלית (ובאופן בלתי אמצעי מסייעת בצמצום פעריהם), מעשירה את הסביבה החינוכית-תרבותית של ילדינו, מגרה את דימיונם, משכיחה מהם ולו לרגע את הקשיים והחרדות, מוסיפה אור וצבע לחשכת חייהם, נושאת אותם למחוזות אחרים ומעל הכל, מעניקה להם טעם, תוכן ומשמעות. 

עלויות הפרויקט (לילד):

מנוי למוזיאון הכולל פעולות הדרכה – 180 ש”ח

3 הצגות תיאטרון לילדים בשנה – 225 ש”ח

טיולים המחברי את הילדים למורשת ולתרבות הישראלית (שכונות עבריות) – 60 ש”ח

יום סינמטק אזורי – 40 ש”ח

הסעות לטיולים ואירועים במהלך השנה – 250 ש”ח

סה”כ עלות “סל תרבות” – 755 ש”ח

מאחר ואת הפרויקט ניתן לבצע באופן חלקי (רק מנויים לתיאטרון או רק פעילות מודרכת במוזיאונים), הרי שההחלטה על ביצוע הפרויקט תתבצע בהתאם למימון שיגוייס ועל פי בחירתן של המסגרות החינוכיות.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות