כפר הילדים "נווה הרואה" אשקלון

כפר הילדים והנוער הממלכתי-דתי “נווה הרואה” אשקלון 

כפר הילדים הוקם בשנת 1977, במטרה לספק מסגרת טיפולית לילדים דתיים באשקלון הזקוקים למסגרת השמה חוץ ביתית. בכפר הילדים מתחנכים 72 ילדים בגילאי 6 – 17 ב – 6 יחידות משפחתיות.

מטרות הכפר: להעניק תחושה של בית ומשפחה, להוות מודל משפחתי זמני לחיקוי והזדהות, תוך סיפוק צרכיהם הנפשיים רגשיים. חינוך לערכים וליהדות על פי התפיסה הציונית דתית בסובלנות ובדרכי נועם. צורת חיים זו במסגרת תא משפחתי מאפשרת לנו להתייחס לכל ילד באופן אינדבידואלי ולסייע לו לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו, לחנכו להתנהגות חברתית נאותה, לאזרחות טובה ועצמאות אישית.

אופיו הדתי מסורתי של כפר הילדים בא לידי ביטוי בחיזוק והעמקת הזהות היהודית באמצעות שמירת השבת כהלכתה, שעורי מסורת בבית הכנסת שבמקום, בהתייחסות הייחודית לטקס בני המצווה, בחגי ישראל ובמועדיו, בהשתייכות לתנועת נוער דתית – בני עקיבא וצד”ק.

לצד הלימודים הסדירים מתקיים בשעות אחה”צ מערך תמיכה לימודי חברתי הכולל:
הוראה מסייעת: שעורי עזר ניתנים על ידי מורים מקצועיים במרכז הלמידה אחה”צ.
מרכז משאבים: הכולל מחשבים ומרכז הקשבה ומספק לילדים שרותי העשרה.
ספריה: עשירה בה הילדים קוראים ומחליפים ספרים באופן קבוע.
תרפיה באמנויות: טיפול ייחודי המסייע לילדים המתקשים בביטוי תחושותיהם באופן מילולי.
חוגים: ילדי הכפר משולבים במערך החוגים שבכפר ומחוצה לו.
משחקיה: מגוונת המתרחבת מידי שנה ע”י רכישת משחקים נוספים
פעילויות קיץ: הכוללות קייטנות, טיולים רחצה בים ובבריכה ומגוון פעילויות.
פרויקט בר/ת מצווה: המופעל מדי שנה מזה שנים רבות ופועל בתיאום עם המשפחות הביולוגיות.

“הגעתי לכפר הילדים בגיל 7, ילדה קטנה, עדינה ופגיעה, שעדין זקוקה לחום של אם ואב. אתה מישאל (מנהל כפר הילדים), ידעת לעטוף אותי בחום ואהבה…כך שתמיד הרגשתי שיש לי כאן משענת יציבה. בזכות העבודה שלך ושל צוות כפר הילדים הגעתי בחיי למקום בו אני נמצאת היום… השרשתם בי חינוך וערכים, הענקתם לי חום אהבה ותמיכה שאותם לא קיבלתי מהוריי הביולוגים, ידעתם לזהות את מצוקותי, לחזק אותי כשהיה קשה, לשבח אותי על יכולותיי ולהעצים אותי… היום כאם גאה לשלושה ילדים ובעל מקסים ואוהב, אתה עבורי המודל לחיקויי בחינוך ילדיי…כל המילים שאומר לא יספיקו לתאר את תחושותיי ורגשותי… בזכות הכלים שרכשתי כאן בכפר הילדים המשכתי להגשים את חלומותי והיום אני מורה לאומנויות בבית ספר. אני מודה לך ולכל צוות כפר הילדים בשם מאות הילדים שגידלתם ועזרתם להם בחיים! יש לכם חלק עצום בחיי ומקום ענק בליבי… מאחלת לכם את כל הטוב שבעולם, אוהבת מעומק הלב” (לאה בוגרת כפר הילדים)

אם הינכם מעוניינים לסייע לנו בקידום רמת השירותים לה ראויים ילדים אלה, נשמח לספק לכםמידע נוסף ואף לערוך לכם סיור בכפר הילדים.

הנהלת הכפר: צדוק ניסים – מנהל, ליאורה רוזנברג – מנהלת שירות טיפולי, אביבה פיניש – מנהלנית

כתובת: רח’ שביל יואב 6 ת.ד. 324 אשקלון 78102 טלפון: 08-6726432