כפר הילדים "נווה אלישע" גבעת עדה

כפר הילדים והנוער “נווה אלישע”, גבעת עדה

כפר הילדים גבעת עדה, שוכן בלב סביבה כפרית , בפאתי המושבה גבעת עדה, ומושפע מאווירתו הפסטורלית. בכפר הילדים מתחנכים 48 ילדים גילאי 6-17, ב-4 משפחתונים, בעתיד צפוי הכפר להגיע לתפוסה מלאה של 84 ילדים.

מטרתנו המרכזית היא להעניק לכל אחד מילדינו בית אוהב, שמח וחם שבו ייפתח את יכולותיו הלימודיות, יממש את כישוריו הייחודיים ויחזק את חוסנו הנפשי. אנו מחנכים את ילדינו להיות בוגרים עצמיים, ערכיים, בעלי שאיפות ומטרות למימוש עצמי, המנהלים חיי משפחה תקינים, קריירה אישית ומעורבות בחברה.

ערכי הליבה של הכפר מתמקדים בשלושה תחומים עיקריים:

  1. דרך ארץ – כיבוד נימוס, הוקרת התודה והערכת הנתינה לזולת.
  2. יושרה והגינות – כך שילדינו יפעלו מתוך נאמנות לעצמם ולערכים בהם הם מאמינים, תוך התבוננות במעשיהם והבנה כי עליהם להתמודד עם ההשלכות של מעשיהם. אנו מנחים את ילדינו לנהוג באופן שיוויוני כלפי כל אדם באשר הוא.
  3. אחריות אישית ומעורבות חברתית – תוך שאנו לוקחים על עצמנו משימות ומשלימם באופן מיטבי.

אחת מאבני היסוד החינוכיות של כפר הילדים, היא פתיחות ושילוב הילדים בפעילות התרבותית והספורטיבית של הקהילה. התערות כפר הילדים בישוב מושגת באמצעות השתתפותם של הילדים בפעילויות המתקיימות במתנ”ס המקומי, בבית הכנסת, באירועים קהילתיים מרכזיים, ובשילובם במוסדות החינוך שבאזור.

לצד הלימודים הסדירים מתקיים בשעות אחה”צ מערך תמיכה לימודי חברתי הכולל:
הוראה מסייעת: שעורי עזר ניתנים על ידי מורים מקצועיים במרכז הלמידה אחה”צ.
מרכז משאבים:הכולל מחשבים ומרכז קשב המספק העשרה.
ספריה: עשירה בה הילדים קוראים ומחליפים ספרים באופן קבוע.
תראפיה באמנויות: טיפול רגשי המסייע לילדים המתקשים בביטוי תחושותיהם באופן מילולי.
חוגים: ילדי הכפר משולבים במערך החוגים שבכפר ומחוצה לו.
פעילויות קיץ הכוללות קייטנות, טיולים רחצה בים ובבריכה ומגוון פעילויות.
חוג אופניים: בו הילדים נהנים מטיולי טבע.
פעילות ימית: שת”פ עם בה”ד חיל הים בחיפה, סיורים ,הפעלות וימי כיף.
גלישת רוח: הילדים נהנים מחוג ייחודי ואיכותי בים, בו הם מתמודדים עם אתגרים שונים.
פינת חי טיפולית: המסייעת לילדים חדשים ברכישת אמון ובהסתגלותם לכפר.
פרויקט בר/ת מצווה: המופעל מדי שנה מזה שנים רבות ופועל בתיאום עם המשפחות הביולוגיות.

“גם אני בוגרת הכפר שסיימה את חינוכי כאן בכפר לפני 4 שנים. 9 שנים התחנכתי במקום הזה…. לא מעט זמן. כאן קיבלתי כלים לחיים ולמדתי המון על עצמי. …על אף הקושי היום אני יכולה להעיד שסיימתי את התחנכותי כאן הרבה יותר בוגרת, עם המון הבנה ורצון להצליח. כיום אני עובדת במשרה ניהולית ובמקביל לומדת לתואר ראשון בחינוך מיוחד שנה שניה.

עבורי לשאת דברים בערב הסיום של בר אחי, זו הזדמנות להודות על כל הדברים שקיבלתי כאן, וקיבלתי הרבה: אחריות, משמעת, התמדה, המון כח רצון ואמונה בעצמי וביכולות שלי. בר מסיים 13 שנים בכפר. הוא הגיע לכאן בגיל בגן. 13 שנים זה רוב חיו של אדם בגיל 18. אני מסתכלת על בר ואני לא יכולה שלא להיות גאה. בר הינו גבר צעיר וחכם, מלא ערכים ומידות, אוהב את הארץ, תורם למדינה ועוד יתרום בעתיד. אני נהנת לנהל איתו שיחות, יש לו ידע רחב והוא תמיד לומד עוד ומעשיר את עצמו. הוא יודע להקשיב ולתת עצה טובה, ותמיד שם את כולם לפני עצמו.

בר מסיים 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה וציונים מעולים ועומד להתגייס כלוחם בחטיבת הצנחנים. אני שמחה לראות שככל שהשנים עוברות הקשר שלנו הולך ומתחזק. אוהבת אותך מאוד מאוד וגאה להיות אחותך”

אם הנכם מעוניינים לסייע לנו בקידום רמת השירותים לה ראויים ילדים אלה, נשמח לספק לכם מידע נוסף ואף לערוך לכם סיור בכפר הילדים.

הנהלת הכפר: עקיבא יחיאל – מנהל, רוני לוי לוקצקי – מנהלת שירות טיפולי, אביבה ביטון – מנהלנית,  טובה שמילוביץ – רכזת חינוך

כתובת: רח האלה, שכונת יוספטל, ת.ד. 7 גבעת עדה 37808 טלפון: 6389317 -04 פקס: 6288148 04
פייסבוק: כפר הילדים גבעת עדה